XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych”

18-19 czerwca 2018 roku odbyła się XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych” organizowana przez Katedrę Ekonometrii i Statystyki na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW w Warszawie przy współudziale Instytutu Ochrony Środowiska-Państwowego Instytutu Badawczego. Patronem konferencji był JM Rektor SGGW profesor Wiesław Bielawski, gościem honorowym JM Rektor SGH profesor Marek Rocki.

Konferencja Naukowa Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych jest coroczną konferencją naukową o zasięgu międzynarodowym. Celem głównym konferencji jest prezentacja najnowszych osiągnięć naukowych i integracja polskich oraz zagranicznych środowisk akademickich, zajmujących się zastosowaniami matematyki i informatyki w szeroko rozumianej ekonomii.

W tym roku wystąpienia i dyskusje odbywały się w trakcie 11 sesji tematycznych, z których część była w języku angielskim. Prelegenci przyjechali z wiodących ośrodków naukowych w Polsce oraz z Grecji, Włoch, Ukrainy, Rosji, Norwegii, Litwy, Niemiec, Albanii, Tunezji, USA i Tajlandii.

Tematy referatów obejmowały zagadnienia dotyczące statystyki, ekonometrii i biometrii, zastosowań statystyki, matematyki i innych metod ilościowych w ekonomii, zarządzaniu, logistyce, naukach przyrodniczych, wielowymiarowej analizy porównawczej, inżynierii finansowej i badań operacyjnych, matematyki finansowej i ubezpieczeniowej, zastosowań informatyki w badaniach ekonomicznych a także zastosowania metod ilościowych w ochronie środowiska.

Dyrektor IOŚ-PIB dr inż. Krystian Szczepański w trakcie mowy powitalnej wskazał na przykładzie Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami w jaki sposób można zastosować metody ilościowe w obszarze ochrony i zarządzania środowiskiem. Dane zgromadzone w Krajowej Bazie mogą być wykorzystane do wielowymiarowej analizy porównawczej. Dane wykorzystywane są na przykład do opracowania i aktualizacji programów ochrony powietrza, planów gospodarki niskoemisyjnej, inwentaryzacji źródeł emisji w województwach oraz prac związanych z coroczną oceną jakości powietrza (w tym analiz modeli).

Udostępnij

Facebook
Google plus

Drukuj

Inne proponowane informacje

NAJNOWSZE WYNIKI BADAŃ dotyczące strat ...

Szanowni Państwo, zapraszamy do lektury monografii naukowej pt. ”Starty i marnotrawstwo żywności [...]

Poradniki dobrych praktyk ograniczania s ...

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu trzy poradniki dobrych praktyk ograniczania strat i marnotraw [...]

LV (PIĘĆDZIESIĄTE PIĄTE) BADANIA BIE ...

ORGANIZATOR PROGRAMU Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy ul. Krucza 5/11D, 0 [...]

LIFE Climate CAKE PL: dokumentacja model ...

Na stronie climatecake.pl zostały opublikowane trzy techniczne dokumentacje modeli: CGE (d-PLACE), e [...]