Ustawienia

Media

OSTATNIE PUBLIKACJE

„XYLOPOLIS” – resort klimatu i środowiska oraz Województwo Podlaskie wspólnie na EXPO 2020 w Dubaju

25.05.2021

„Koncentracja na tematyce związanej z klimatem i środowiskiem, w kontekście bezpieczeństwa i jakości życia ludzi, zrównoważonych wzorców produkcji i konsumpcji oraz inwestowania w nowoczesne technologie to wspólne cele, które sprawiły, że zdecydowaliśmy się połączyć siły z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego podczas Expo 2020” – powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, 27 maja 2021 r., podczas konferencji, inaugurującej kampanię promującą „Xylopolis”.

Młodzież chce walczyć ze zmianami klimatu. Potrzebna edukacja

25.05.2021

Zmiany klimatu są jednym z najpoważniejszych zagrożeń XXI wieku. Postępujący globalny wzrost średniej temperatury, jego skutki dla środowiska i gospodarki, a także ciążąca na ludzkości odpowiedzialność za tempo i charakter zmian klimatu wymagają podjęcia kompleksowych działań, dzięki którym zmniejszymy wpływ człowieka na klimat i będziemy mogli przystosować się do zachodzących zmian.

Dobre praktyki walki z marnowaniem żywności w UE

16.04.2021

W skali świata marnowanych jest prawie miliard ton żywności, w Europie blisko 88 mln ton. W samej Polsce to 5 mln ton – dowodzą tego badania zrealizowane w ramach projektu PROM przez zespoły badawcze Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytut Badawczego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

KONTAKT

Instytut Ochrony Środowiska –
Państwowy Instytut Badawczy
ul. Krucza 5/11D
00-548 Warszawa

Agnieszka Stangreciak
Główny Specjalista ds. Promocji
tel.: 22 3750 374
kom.: 509 745 222
e-mail: promocja@ios.edu.pl

DO POBRANIA