ESEN „Europejska Sieć Ekonomii Społecznej”

CEL
PROJEKTU

Wsparcie rozwoju przedsiębiorstw społecznych w Polsce i Europie, poprzez dzielenie się wiedzą oraz przygotowanie wysokiej jakości szkoleń

GRUPA
DOCELOWA

Funkcjonujące przedsiębiorstwa społeczne (spółdzielnie socjalne, organizacje pozarządowe prowadzące działalność gospodarczą, spółki non-profit), osoby zainteresowane prowadzeniem działalności społecznej, naukowcy, konsultanci i decydenci z dziedziny przedsiębiorczości społecznej oraz organizacje gospodarcze szukające możliwości interakcji i współpracy na poziomie UE

ZAKRES
PROJEKTU

• Przygotowanie międzynarodowego raportu, zwierającego rekomendacje dotyczące rozwoju przedsiębiorczości społecznej oraz historie sukcesu funkcjonujących przedsiębiorstw społecznych w Polsce i Europie.
  • Opracowanie programu szkoleniowego i sylabusa, które umożliwią wsparcie w rozwoju funkcjonujących już przedsiębiorstw społecznych oraz będą pomocne dla potencjalnych przyszłych przedsiębiorców społecznych, mających pomysł na nową działalność.
  • Utworzenie platformy e-learningowej, mającej na celu zdobywanie wiedzę i doskonalenie kompetencji osób uczestniczących w szkoleniach pilotażowych, które odbędą się w krajach partnerskich.
  • Stworzenie bazy wiedzy, która będzie swoistą siecią kontaktów dla przedsiębiorców społecznych, organizacji ekonomii społecznej, facylitatorów, aniołów biznesu, mentorów, trenerów, studentów i wszystkich zainteresowanych ekonomią społeczną.

FINANSOWANIE

PROJEKTU

• Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy (koordynator projektu)
  • Emphasys Interactive Solutions Ltd. (Cypr)