Chlim Child – co dziecko powinno wiedzieć o zmianach klimatu

CEL
PROJEKTU

Projekt ma na celu uzmysłowienie dzieciom i młodzieży, jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Celem projektu jest także uświadomienie zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, a także zdobycie przez dzieci i młodzież wiedzy o wpływie, jaki ma człowiek, jego zachowanie i styl życia na otaczające nas środowisko.

Działania w projekcie skupią się na zajęciach praktycznych, w tym na eksperymentach, z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i multimedialnych metod prezentacji przekazu, w tym portalu edukacyjnego wraz
z platformą e-learningową.

GRUPA
DOCELOWA

Dzieci, młodzież, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych

ZAKRES

Zaplanowane działania:

• Przygotowanie scenariuszy lekcji (materiałów dla nauczycieli oraz uczniów) – w tym w wersji on-line.
  • Opracowanie krótkich filmów poświęconych tematyce zmian klimatu, adaptacji do zmian klimatu, a także wpływu człowieka na klimat.
  • Przygotowanie portalu edukacyjnego wraz z platformą e-learningową.

FINANSOWANIE

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej