Ustawienia

XV Euroforum Polskiego Mleczarstwa

16 maja 2022 roku w hotelu Windsor w Jachrance rozpoczęło się XV Euroforum Polskiego Mleczarstwa. To wyjątkowe, cykliczne wydarzenie na mleczarskiej mapie Polski, którego celem jest przekazanie podczas konferencji wiedzy na temat aktualnej i przyszłej sytuacji w światowym, europejskim i w krajowym sektorze mleka, z uwzględnieniem Unijnej Strategii „Zielony Ład”, przedstawienie innowacyjnych rozwiązań w produkcji i w przetwórstwie mleka oraz najnowszych trendów konsumenckich wykorzystywanych do promocji mleka i jego przetworów.
Wśród osób uczestniczących w wydarzeniu znaleźli się przetwórcy mleka, naukowcy oraz przedstawiciele organizacji i mediów branżowych.

Wśród prelegentów obecny był dr inż. Krystian Szczepański, Dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, który wygłosił referat pt. „Europejski Zielony Ład a wyzwania dla sektora mleczarskiego z uwzględnieniem Gospodarki o Obiegu Zamkniętym”.


Organizatorami XV Euroforum Polskiego Mleczarstwa były Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy, Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich oraz Polski Komitet Międzynarodowej Federacji Mleczarskiej FIL/IDF.