Ustawienia

Warsztaty CAMS

 

Monitoring i modelowanie stanu atmosfery – potencjał zastosowania na poziomie polityki lokalnej

13-14 lutego 2019

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej

ul. Rektorska 4, Warszawa

 

IOŚ-PIB we współpracy z CAMS (Copernicus Atmosphere Monitoring Service) zaprasza do udziału w warsztatach dotyczących wykorzystania informacji z zakresu analiz jakości powietrza w polityce lokalnej.
Warsztaty przeznaczone są dla decydentów politycznych oraz środowisk zainteresowanych zastosowaniem danych CAMS dla polepszenia jakości życia i zwiększenia wydajności gospodarki.
Warsztaty poprzedzi konferencja na temat integracji systemów modelowania jakości powietrza organizowana przez FAIRMODE (forum wymiany, integracji doświadczeń i promocji modelowania jakości powietrza w Europie)
Kontynuacją konferencji będzie Dzień Polski (agenda wkrótce), integrujący środowiska zajmujące się modelowaniem klimatu i atmosfery.
Termin: 13 lutego 2019 r., godz. 16:00 oraz 14 lutego 2019 r., godz.17:00

 

TEMATYKA WARSZTATÓW

Omówienie głównych produktów CAMS oraz niedawno zakończonych wdrożeń.
Zaprezentowanie doświadczeń użytkowników produktów i usług CAMS.
Sesja szkoleniowa omawiająca zastosowania, możliwości i ograniczenia CAMS.
Dyskusja i propozycje optymalizacji wykorzystania produktów i usług CAMS oraz omówienie oczekiwań społeczności użytkowników, w ramach bieżących potrzeb jak i rozwoju nowych usług w przyszłości.
Propozycje zasad ściślejszej współpracy i efektywniejszego wykorzystania produktów CAMS w kontekście regionalnej polityki środowiskowej. Omówienie metod i podejścia minimalizującego powielanie pracy realizowanej przez CAMS, EIONET (Europejska Sieć Informacji i Obserwacji Środowiska ) i FAIRMODE(forum wymiany, integracji doświadczeń i promocji modelowania jakości powietrza w Europie).

 

Więcej szczegółów: CAMS 3rd Policy User Workshop

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIU!