Ustawienia

Ruszyła infolinia Wyszukiwarki EkoDotacji

Uruchomiono call center dla Wyszukiwarki EkoDotacji – zawierającej ponad 130 programów finansowego wsparcia ekologicznych inwestycji. Prowadzona przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu strona cieszy się niesłabnącą popularnością. Aby dodatkowo ułatwić korzystanie z tego narzędzia, potencjalni beneficjenci i operatorzy dostępnych w nim programów mogą teraz liczyć na telefoniczne wsparcie konsultantów.

Infolinia działa pod numerem 22 340 40 65. W godzinach od 9 do 17 w dni robocze konsultanci wspierają użytkowników w korzystaniu z Wyszukiwarki, można kontaktować się z nimi także przez uruchomiony na tej stronie komunikator. Call center oferuje przystępną i profesjonalną pomoc – zarówno tym, którzy chcą skorzystać z dotacji, jak również operatorom chcącym zgłosić programy do jej bazy. Pracownicy infolinii rozwieją wszelkie wątpliwości, jakie mogliby mieć użytkownicy naszej Wyszukiwarki. W ten sposób nawet osoby, które doświadczają problemów technicznych będą mogły skorzystać z naszego narzędzia – mówi dr Izabela Filipiak, ekspertka KOZK ds. zielonych finansów.

W bazie Wyszukiwarki znajdują się oferty dla wszystkich potencjalnych beneficjentów – m.in. dla osób prywatnych, osób prowadzących działalność gospodarczą, dla firm, urzędów, a także instytucji samorządowych oraz różnego rodzaju organizacji, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, czy hodowli i gospodarstw rolnych. Ponad 130 dostępnych obecnie programów oferuje pozyskanie wsparcia finansowego dla większości zielonych inwestycji.

Schemat działania Wyszukiwarki EkoDotacji jest czytelny i prosty. Użytkownik najpierw musi wybrać grupę, do jakiej należy – zależnie od tego, czy jest przedsiębiorcą, instytucją samorządową, osobą fizyczną itp. Następnie określa typ inwestycji, np. inwestycje w budynkach (tu znajdziemy wszystkie dotacje do odnawialnych źródeł energii i termomodernizacji), wspierające gospodarkę wodną, badania czy edukację. Ostatnim krokiem jest wybór województwa, w którym inwestycja ma być zrealizowana.

Wyszukiwarka EkoDotacji jest aktualizowana na bieżąco, za jej pośrednictwem również sami operatorzy programów mogą przesyłać swoje oferty. Korzystanie z Wyszukiwarki oraz umieszczanie w niej ofert są bezpłatne.

Numer telefonu infolinii Wyszukiwarki EkoDotacji: 22 340 40 65
Kontakt z infolinią możliwy jest również przez komunikator na stronie: https://ekodotacje.ios.edu.pl/kontakt/
Godziny pracy infolinii: 9-17, od poniedziałku do piątku
Wyszukiwarka EkoDotacji działa pod adresem http://ekodotacje.ios.edu.pl