Ustawienia

Webinar „Let’s talk about ETV as a tool for green innovations in public tenders”

W imieniu Konsorcjum Projektu LIFEproETV serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium pt. „Let’s talk about ETV as a tool for green innovations in public tenders”, które odbędzie się 22 marca w godzinach 10:00-12:30.

W trakcie seminarium zaprezentujemy możliwości wykorzystania systemu Weryfikacji Technologii Środowiskowych (Environmental Technology Verification – ETV) jako narzędzia wspomagającego zakup innowacyjnych, przyjaznych środowisku technologii, produktów i usług w zielnych zamówieniach publicznych oraz zamówieniach publicznych w zakresie innowacji, zwłaszcza w zamówieniach przedkomercyjnych.

Zamówienia publiczne, ze względu na swoją siłę nabywczą uznawane są za jedną z głównych sił napędowych realizacji celów klimatycznych i środowiskowych określonych w politykach krajowych i europejskich wynikających z Zielonego Ładu. Sektor publiczny ma obecnie silną motywację do inwestowania w innowacyjne, ekologiczne rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście chcemy przedstawić System Weryfikacji Technologii Środowiskowych – dobrowolne narzędzie Komisji Europejskiej pozwalające w sposób wiarygodny i bezstronny potwierdzić deklaracje działania technologii.

W ramach webinarium chcemy:

 •  Podnieść poziom świadomości na temat ETV wśród decydentów unijnych, krajowych i regionalnych jako narzędzia usprawniającego zakup ekologicznych innowacyjnych rozwiązań.
 • Omówić z decydentami i zamawiającymi jak włączyć ETV do głównego nurtu polityk strategii i narzędzi UE, krajowych i regionalnych dotyczących zielonych zamówieniach publicznych oraz zamówień na innowacje.
 • Przedstawić zamawiającym sposób wykorzystania ETV na poszczególnych etapach procedury zamówień publicznych: od badania rynku, wstępnych konsultacji rynkowych, sporządzenia dokumentacji przetargowej, określenia specyfikacji technicznych i środowiskowych aż do oceny realizacji zamówienia. Zaprezentujemy również w jaki sposób system ETV może być zintegrowany z procesem zamówień publicznych na innowacje.
 • Zaprezentować konkretne przykłady wykorzystania ETV w zamówieniach publicznych z Monako i Kanady.
 • Wyjaśnić twórcom technologii i dostawcom innowacyjnych technologii środowiskowych, w jaki sposób ETV może zapewnić im przewagę konkurencyjną w przetargach.

W gronie naszych prelegentów znaleźli się:

 • Mark Hidson, zastępca dyrektora regionalnego, dyrektor globalny Centrum Zrównoważonego Zaopatrzenia ICLEI (ICLEI)
 • Stephan Corvers, Corvers Procurement Services b.v., European Assistance for Innovation Procurement (EAFIP)
 • Margherita Finamore, Menadżer Projektu, gmina Pesaro (Włochy)
 • Jacques Méhu, ekspert Technicznej Grupy Roboczej EU ETV
 • Cendrine Dubuisson, kierownik projektu LIFEProETV dla INSAVALOR/PROVADEMSE
 • Izabela Ratman-Kłosińska, koordynator LIFEproETV, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, Katowice, Polska
 • Rovena Preka, ENEA- Włoska Narodowa Agencja Nowych Technologii, Energii i Zrównoważonego Rozwoju Gospodarczego, Departament Zrównoważonego Rozwoju
 • Eksperci z Komisji Europejskiej

Rejestracja.
Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.
Więcej informacji: https://bit.ly/3t7WubF

Webinarium jest organizowane przez projekt LIFEproETV przy wsparciu Sekretariatu ETV, a współgospodarzem jest inicjatywa European Assistance for Innovation Procurement (EAFIP).

Webinarium odbędzie się 22 marca 2022 r. o godz. 10.00

Serdecznie zapraszamy!

___
Więcej informacji na temat inicjatywy EAFIP: www.eafip.eu

Więcej informacji na temat ubiegania się o pomoc EAFIP: https://bit.ly/3qoWiDl lub skontaktuj się z: a.jaramillo@corvers.com