Polsko-łotewskie warsztaty networkingowe zorganizowane w ramach projektu Erasmus+

31 lipca 2024 r. w siedzibie IOŚ-PIB odbyły się polsko-łotewskie warsztaty networkingowe, zorganizowane przez Zakład Ocen Środowiskowych, Ochrony Przyrody i Krajobrazu w ramach projektu Erasmus+ Rozwój kształcenia zawodowego powiązanego z potrzebami rynku pracy w obszarze środowiska (DVEE-LM, Nr.2023-1-LV01-KA210-VET-000159418).

W warsztatach wzięli udział reprezentanci: szkół, uczelni, przedsiębiorstw i organizacji przedsiębiorców z Polski i Łotwy. Uczestnicy dyskutowali m.in. nad stopniem dopasowania systemu edukacji do potrzeb pracodawców na przykładzie Polski i Łotwy, porównali sylwetkę absolwenta (na podstawie opisu zaproponowanego przez uczelnię) z opisem stanowiska pracy (zgodnie z wymaganiami pracodawcy) oraz analizowali nowe programy nauczania (poprzez pryzmat rosnącej roli technologii informatycznych).

Celem warsztatów było nawiązanie kontaktów umożliwiających dalszą współpracę uczestników i ich organizacji przy różnych przedsięwzięciach i projektach dążących do poprawy systemu edukacji na rzecz sektora gospodarki wodnej i ochrony środowiska.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Łotewskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorstw Wodociągowych i Kanalizacji https://www.facebook.com/lwwwwa.lv .

Wyrażone poglądy i opinie odzwierciedlają osobiste poglądy autora(ów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Ani Unia Europejska, ani EACEA nie ponoszą odpowiedzialności za wyrażone poglądy.