ROZWÓJ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO POWIĄZANEGO Z POTRZEBAMI RYNKU PRACY W OBSZARZE ŚRODOWISKA (DVEE-LM)

Erasmus+ Nr.2023-1-LV01-KA210-VET-000159418

CEL
PROJEKTU

Celem projektu jest promowanie rozwoju szkolnictwa zawodowego zgodnie z potrzebami rynku pracy sektora ochrony środowiska. Wdrożenie projektu zmniejszy ryzyko zanieczyszczenia środowiska spowodowanego przez człowieka na skutek dotkliwego niedoboru pracowników w sektorze gospodarki wodnej i ochrony środowiska.
W ramach projektu promowane będzie zrównoważone i przyjazne dla środowiska zarządzanie.

GRUPA
DOCELOWA

Grupami docelowymi projektu są nauczyciele z instytucji edukacyjnych (szkół branżowych, techników, uczelni wyższych) prowadzących nauczanie oraz studia związane z gospodarką wodną i ochroną środowiska, a także przedsiębiorstwa działające w sektorze gospodarki wodnej i ochrony środowiska.

ZAKRES
PROJEKTU

Główne działania projektu to:

• warsztaty wymiany doświadczeń na Łotwie i w Polsce,
  • warsztaty networkingowe na Łotwie i w Polsce,
  • analiza standardów zawodowych związanych z zawodami w sektorze wodnym,
  • opracowanie materiałów marketingowych w celu przyciągnięcia potencjalnych studentów do branży wodnej.

Wdrożenie projektu przyczyni się do ustanowienia międzynarodowej sieci współpracy między szkołami/uczelniami
a firmami z sektora gospodarki wodnej i ochrony środowiska, co z kolei pozwoli na zapewnienie dostępu
do profesjonalnej edukacji, odpowiadającej potrzebom rynku  pracy. Projekt zwiększy również zauważalność branży i jej ogólnego potencjału.

FINANSOWANIE

Program Erasmus+ Partnerstwa na rzecz współpracy i wymiany praktyk

PROJEKTU

LATVIJAS ŪDENSAPGĀDES UN KANALIZĀCIJAS UZŅĒMUMU ASOCIĀCIJA (Łotewskie Stowarzyszenie Wodociągów
i Kanalizacji)

CZAS
REALIZACJI

sierpień 2023 – lipiec 2024

Zakład Ocen Środowiskowych, Ochrony Przyrody i Krajobrazu: bm@ios.edu.pl

Finansowane przez Unię Europejską.
Wyrażone poglądy i opinie odzwierciedlają osobiste poglądy autora(ów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Ani Unia Europejska, ani EACEA nie ponoszą odpowiedzialności za wyrażone poglądy.