Ustawienia

Konferencja: „Zrównoważone opakowania z tworzyw sztucznych: od produkcji do recyklingu”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji pt. „Zrównoważone opakowania z tworzyw sztucznych: od produkcji do recyklingu”, organizowanej w ramach projektu „Oszacowanie rocznych ilości odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych niepoddanych recyklingowi w Polsce w latach 2021-2022 r.” przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy.

Głównym celem ekspertyzy jest dostarczenie danych i informacji umożliwiających sporządzenie przez Polskę sprawozdania rocznego Komisji Europejskiej (Eurostatowi), zawierającego dane statystyczne dotyczące masy odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych, które wytworzono, poddano oraz nie poddano recyklingowi, a także kwoty zasobu własnego opartego na odpadach opakowaniowych z tworzyw sztucznych niepoddawanych recyklingowi.

Konferencja obejmować będzie szeroko rozumiany zakres cyklu życia opakowań z tworzyw sztucznych, począwszy od etapu produkcji, aż po proces recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów. Omówione zostaną kluczowe aspekty m.in.: przystosowanie instalacji sortujących odpady w Polsce, poziom technologiczny w instalacjach do recyklingu, efektywność instalacji do recyklingu w Polsce, eko-projektowanie w rozumieniu produkcji opakowań.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest UNEP/GRID-Warszawa realizujący w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP), działając na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Funkcjonuje jako jeden z kilku ośrodków globalnej sieci GRID (Global Resource Information Database – światowa baza danych o zasobach Ziemi) utworzonej przez UNEP w celu wzmocnienia efektywnego zarządzania zasobami środowiska. Swoje działania realizuje we współpracy z organizacjami i instytucjami krajowymi oraz zagranicznymi. Jest partnerem jednostek samorządowych, oświatowych oraz firm wdrażających politykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Nasza jednodniowa konferencja będąca platformą wymiany wiedzy z branży recyklingu (i nie tylko) odbędzie się
25 czerwca 2024 r. w godz. 9.00 – 15.00. Uczestniczyć można stacjonarnie (ilość miejsc ograniczona) lub online. Udział jest bezpłatny.

Rejestracja na wydarzenie została zakończona.

Więcej szczegółów już wkrótce.