Ustawienia

Konferencja prasowa „Zmiany klimatu w Polsce – co nas czeka w pogodzie w XXI wieku?” Prezentacja wyników projekcji klimatycznych dla Polski – projekt Klimada 2.0

Serdecznie zapraszamy na konferencję online „Zmiany klimatu w Polsce – co nas czeka w pogodzie w XXI wieku?” Prezentacja wyników projekcji klimatycznych dla Polski – projekt Klimada 2.0. organizowaną przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy, która odbędzie się już 27 stycznia o godzinie 10:00.

Podczas konferencji swoją premierę będzie miał raport „Zmiany temperatury i opadu na obszarze Polski w warunkach przyszłego klimatu do roku 2100”, opracowany przez zespół realizujący projekt Klimada 2.0.

Po prezentacji najważniejszych wniosków z raportu obędzie się panel dyskusyjny pt. O potrzebie istotnych zmian – „Klimat się zmienia. Zmień sposób myślenia!, w którym wezmą udział:

  • Adam Guibourgé-Czetwertyński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
  • dr inż. Krystian Szczepański – Dyrektor IOŚ-PIB
  • dr hab. inż. Joanna Strużewska – ekspert Zakładu Modelowania Atmosfery i Klimatu IOŚ-PIB
  • prof. dr hab. Maciej Sadowski – klimatolog, hydrometeorolog i ekspert polityki ochrony klimatu, ekspert IOŚ-PIB
  • mgr Beata Fiecek – ekspert Narodowego Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny
  • Katarzyna Teter – Członkini Zarządu Forum Odpowiedzianego Biznesu
  • Tomasz Michniewicz – ambasador kampanii „Klimat się zmienia. Zmień sposób myślenia!”
Transmisja odbędzie się na stronie internetowej Polskiej Agencji Prasowej, na profilach Facebook Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego oraz projektu Klimada 2.0.
Aby móc aktywnie uczestniczyć w konferencji (możliwość zadawania pytań) zachęcamy do zarejestrowania się na platformie ZOOM
plakat