Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024, który Instytut objął patronatem, dobiegł końca.
Już piąty raz inicjatywa ta połączyła administrację rządową, samorządy, instytucje naukowe, biznes, organizacje pozarządowe oraz media w celu podjęcia dyskusji o ochronie środowiska, zrównoważonym rozwoju naszego kraju i osiągnięciu neutralności klimatycznej. W debacie poświęconej tak istotnym aspektom nie mogło zabraknąć również głosu IOŚ-PIB.
dr hab. inż. Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu, wygłosił keynote “Otwarcie o gospodarce o obiegu zamkniętym: w kierunku zrównoważonej gospodarki zasobami w Polsce” oraz wziął udział w panelu dyskusyjnym “Gospodarka Obiegu Zamkniętego: filozofia rozsądnego oszczędzania zasobów”. O GOZ opowiadaliśmy w ramach projektu pt. “Kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca gospodarki odpadami, w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ)” dofinansowanego ze środków NFOŚiGW.
Wspólnie z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, w ramach projektu LIFEproETV dofinansowanego ze środków UE oraz NFOŚiGW, zorganizowaliśmy również spotkanie w formule okrągłego stołu podczas którego rozmawialiśmy o tym, jak unijna taksonomia wpływa na innowacyjność przedsiębiorstw i czy mamy szansę na boom zielonych innowacji w Polsce. Kierownik projektu LIFEproETV, Izabela Ratman-Kłosińska, zaprezentowała także keynote “Krok w stronę zrównoważonej przyszłości: Jak budować wiarygodną ofertę zielonych innowacji” i opowiadała o najważniejszych wyzwaniach dla budowania adekwatnych ofert zielonych inwestycji podczas panelu “Ekoinnowacje: jak technologie, regulacje i rozwiązania organizacyjne zmienią nasze życie i biznes”.
Relacje z wydarzenia dostępne są na stronie.