Ustawienia

IOŚ-PIB na Międzynarodowym Szczycie Klimatycznym TOGETAIR 2024


Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024, który Instytut objął patronatem, dobiegł końca.

Już piąty raz inicjatywa ta połączyła administrację rządową, samorządy, instytucje naukowe, biznes, organizacje pozarządowe oraz media w celu podjęcia dyskusji o ochronie środowiska, zrównoważonym rozwoju naszego kraju i osiągnięciu neutralności klimatycznej. W debacie poświęconej tak istotnym aspektom nie mogło zabraknąć również głosu IOŚ-PIB.

dr hab. inż. Krystian Szczepański, dyrektor Instytutu, wygłosił keynote „Otwarcie o gospodarce o obiegu zamkniętym: w kierunku zrównoważonej gospodarki zasobami w Polsce” oraz wziął udział w panelu dyskusyjnym „Gospodarka Obiegu Zamkniętego: filozofia rozsądnego oszczędzania zasobów”. O GOZ opowiadaliśmy w ramach projektu pt. „Kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca gospodarki odpadami, w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ)” dofinansowanego ze środków NFOŚiGW.

Wspólnie z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, w ramach projektu LIFEproETV dofinansowanego ze środków UE oraz NFOŚiGW, zorganizowaliśmy również spotkanie w formule okrągłego stołu podczas którego rozmawialiśmy o tym, jak unijna taksonomia wpływa na innowacyjność przedsiębiorstw i czy mamy szansę na boom zielonych innowacji w Polsce. Kierownik projektu LIFEproETV, Izabela Ratman-Kłosińska, zaprezentowała także keynote „Krok w stronę zrównoważonej przyszłości: Jak budować wiarygodną ofertę zielonych innowacji” i opowiadała o najważniejszych wyzwaniach dla budowania adekwatnych ofert zielonych inwestycji podczas panelu „Ekoinnowacje: jak technologie, regulacje i rozwiązania organizacyjne zmienią nasze życie i biznes”.

Relacje z wydarzenia dostępne są na stronie.