Ustawienia

Raport z rynku CO2 – październik 2025

Raport z rynku CO2

Zachęcamy do lektury kolejnego numeru publikacji „Raport z rynku CO2”, w którym prezentowane są informacje na temat kształtowania się cen uprawnień EUA na rynku pierwotnym i wtórnym oraz najważniejsze wydarzenia miesiąca związane z funkcjonowaniem EU ETS.

Ponadto, w numerze poruszono następujące tematy:

  • Przegląd rezerwy MSR: propozycje modyfikacji mechanizmu zaproponowany przez Veyt i ERCST
  • Raport ESMA dotyczący funkcjonowania rynku uprawnień do emisji w 2024 r.
  • Ustalenia Rady ds. Środowiska i PE ws. celu redukcji emisji na 2040 (Europejskie Prawo o Klimacie)
  • ETS2: list komisarza Hoekstry dot. złagodzenia systemu
  • CAKE/KOBIZE: policy paper w sprawie rekomendacji dla ETS2
  • R. Jeszke: Jak wprowadzić ETS2 mądrze i pragmatycznie?
  • COP30 w Belém – wyzwania i oczekiwania
  • Raport EEA na temat stanu środowiska UE
  • Najważniejsze informacje z globalnych systemów ETS oraz pozostałych inicjatyw redukcji emisji CO2
  • Sezonowość cen uprawnień do emisji na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Analityka

Ta strona korzysta z Google Analytics do gromadzenia anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających i najpopularniejsze podstrony witryny.

Włączenie tego ciasteczka pomaga nam ulepszyć naszą stronę internetową.