VII Bieg IBL i IOŚ-PIB „Naukowcy na start”

Serdecznie zapraszamy do udziału w siódmej edycji biegu „Naukowcy na start” organizowanego przez Instytut Badawczy Leśnictwa i Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy.

Spotykamy się w sobotę, 28 września 2024 r. w Sękocinie Starym na terenie Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz Lasów Sękocińskich.
W programie wydarzenia m.in.:
– piknik rodzinny,
– bieg przeznaczony dla przedszkolaków,
– bieg dzieci ze szkół podstawowych
– oraz bieg główny wraz z marszem nordic walking dla osób powyżej 16. roku życia na dystansie 5 km.

Celem imprezy jest promowanie kultury fizycznej i korzystanie z tej formy rekreacji w lasach. Bieg główny dedykowany jest pracownikom jednostek naukowych i instytutów badawczych oraz studentom z kół naukowych.

Biegom będzie towarzyszył piknik rodzinny pt. „Las jakiego nie znamy”.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka darów dla ofiar powodzi, które nawiedziły południową część kraju.
Obecnie potrzebną są przede wszystkim:

• wodery
  • szczotki
  • łopaty
  • grabie
  • rękawice ochronne,
  • buty robocze
  • kalosze
  • grube worki
  • mopy
  • ścierki
  • osuszacze
  • przedłużacze
  • środków czystości.

Do poszkodowanych pojechała już wystarczająca ilość wody butelkowanej, dlatego obecnie serdecznie prosimy o skupienie się głównie na darach z wyżej wymienionej listy. Zebrane rzeczy przewiezione zostaną do magazynu Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” w Warszawie.