Ustawienia

POLSKO – NORWESKIE SEMINARIUM JUST TRANSITION

W imieniu Ministerstwa Środowiska, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy ma zaszczyt zaprosić na seminarium, organizowane wspólnie z norweskim Ministerstwem Klimatu i Środowiska:

„Polsko – norweskie seminarium na temat zrównoważonej sprawiedliwej transformacji gospodarczej”

25 października 2018 r. DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center
 ul. Dąbska 5, Kraków
Głównym celem projektu jest współpraca bilateralna pomiędzy Polską i Norwegią mająca na celu wsparcie i przedstawienie koncepcji zrównoważonej sprawiedliwej transformacji gospodarczej uwzględniającej koszty społeczne i konieczność tworzenia nowych miejsc pracy (ang. Just transition) w ramach wsparcia procesu negocjacji na forum Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP 24, która odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach.
Podczas seminarium zaprezentowane zostaną doświadczenia Polski i Norwegii związane z transformacją gospodarczą i wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatu. Na otwarciu seminarium przewidywany jest udział Prezydenta COP 24 oraz Ministra Norwegii. Ponadto w seminarium wezmą udział przedstawiciele krajów uczestniczących w Pre-COP, jednostek naukowych, związków zawodowych i organizacji biznesowych.
Szczegółowe informacje dotyczące tematyki podejmowanych kwestii umieszczone zostały w programie seminarium.
Program seminarium
Udział w konferencji jest bezpłatny. Językami roboczymi konferencji będą język polski i angielski. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. Liczba miejsc uczestników seminarium jest ograniczona.
Rejestracja uczestnictwa odbywa się za pośrednictwem poniższego formularza zgłoszeniowego:
www.ios.edu.pl/rejestracja-justtransition/

 

*Konferencja finansowana ze środków funduszy norweskich i funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii