Konferencja „Polska droga do neutralności klimatycznej” w ramach cyklu „Solve Climate by 2030”

Jakie są przyczyny i skutki globalnego ocieplenia? Czym jest neutralność klimatyczna i jak ją osiągnąć? Odpowiedzi na te i inne pytania można było poznać podczas spotkania „Polska droga do neutralności klimatycznej” – krajowej edycji konferencji z cyklu „Solve Climate by 2030”. W wydarzeniu wzięła udział kierownik KOZK Agnieszka Ragin.

Prelegenci i tematy wystąpień:

• Agnieszka Ragin, kierownik KOZK  –  specyfika polskiej drogi do neutralności klimatycznej
  • prof. dr hab. Szymon P. Malinowski, dyrektor Instytutu Geofizyki na Wydziale Fizyki UW – antropogeniczne zmiany klimatu
  • Weronika Gajda, Młodzieżowa Rada Klimatyczna –  co każdy z nas może zrobić dla klimatu?

Organizatorami polskiej odsłony „Solve Climate by 2030” byli Uniwersytet Warszawski i Koło Naukowe „Nanorurki”. Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu był partnerem wydarzenia.