Dr Agnieszka Sobol z IOŚ-PIB członkiem Rady ds. Wdrożenia Edukacji Klimatyczno-Środowiskowej w województwie śląskim

Dr Agnieszka Sobol z Zakładu Ocen Środowiskowych, Ochrony Przyrody i Krajobrazu Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego została zaproszona do włączenia się w prace Rady ds. Wdrożenia Edukacji Klimatyczno-Środowiskowej w województwie śląskim przy Śląskim Kuratorze Oświaty. Rada rozpoczęła swoją działalność wraz z nowym rokiem szkolnym.

Rada ds. Wdrożenia Edukacji Klimatyczno-Środowiskowej została powołana przez Kuratorium Oświaty w Katowicach z myślą o opracowaniu i wdrożeniu kompleksowego programu edukacji klimatyczno-środowiskowej w szkołach podstawowych na terenie regionu. Głównym celem prac Rady jest wypracowanie i wdrożenie interdyscyplinarnego podejścia do nauczania, które wychodzi poza tradycyjne ramy podstawy programowej i stawia czoło współczesnym kryzysom, w tym wyzwaniom klimatycznym.

Dzięki zaangażowaniu specjalistów w prace nad programem, działania na rzecz edukacji klimatycznej i ochrony środowiska w regionie nie tylko zyskują na sile, ale stają się ważnym elementem w procesie kształcenia przyszłych pokoleń.