Jesteś tutaj:

Działania w ramach projektu EwasteR

Drukuj

 

 

Poszukujesz nowych pomysłów na prowadzenie swojej firmy?
Prowadzisz działalność w sektorze recyklingu?
Poważnie myślisz o założeniu własnego przedsiębiorstwa?
Chcesz nawiązać międzynarodowe kontakty branżowe?

 

Weź udział w programie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” (Erasmus for Young Entrepreneurs), wyjedź na staż i zobacz, jak firmy z sektora recyklingu działają za granicą lub przyjmij stażystę z UE w swojej firmie i sprawdź, jakie możliwości rozwoju daje Twojej firmie rynek kraju, z którego pochodzi stażysta!

Do udziału w programie zapraszamy:

  • Przedsiębiorców z sektora gospodarki odpadami (najlepiej gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym), którzy prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 3 lata lub osoby, które myślą o założeniu własnej działalności, którzy chcieliby wyjechać na zagraniczny staż. Warunkiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego lub języka kraju przyjmującego stażystę w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się. Wiek uczestnika nie ma znaczenia.

 

  • Doświadczonych przedsiębiorców z sektora gospodarki odpadami (najlepiej gospodarki zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym), z małych i średnich firm, którzy prowadzą swoją działalność minimum 3 lata i którzy są zainteresowani przyjęciem u siebie stażysty z innego państwa UE.

 

Oferujemy wsparcie w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej, a także w nawiązaniu kontaktów z przedsiębiorstwami przyjmującymi w następujących krajach UE: Cypr, Wielka Brytania i Włochy.

Więcej o programie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców":
http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php?lan=pl
 

Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o kontakt:

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym" – partner projektu EwasteR: http://iped.pl/ewaster.html
tel. 22 630 98 01; 22 630 96 21; e-mail: aszczesniak@kig.pl

 

Dwie możliwe ścieżki udziału w programie:

Jako początkujący przedsiębiorca (NEW ENTREPRENEUR)

dla osób, prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 3 lata lub osoby, które myślą o założeniu własnej działalności

Jako doświadczony przedsiębiorca (HOST ENTREPRENEUR)

dla przedsiębiorców z małych i średnich firm, które prowadzą swoją działalność minimum 3 lata

Podczas stażu u doświadczonego przedsiębiorcy w jednym z krajów UE zdobędziesz cenną wiedzę przydatną w prowadzeniu Twojej działalności, nawiążesz nowe inspirujące kontakty oraz udoskonalisz swój biznesplan. Co ważne, otrzymasz wsparcie finansowe.

Podczas stażu:

−      zdobędziesz aktualną, praktyczną wiedzę z zakresu recyklingu,

−      zbudujesz sieć stabilnych kontaktów, które będą cennym kapitałem w przyszłości Twojej firmy,

−      porównasz swoje doświadczenia z dorobkiem odnoszących sukcesy przedsiębiorców zagranicznych,

−      poprawisz swoje umiejętności językowe.

Ponadto:

−      Długość stażu zagranicznego może wynosić od 1 do 6 miesięcy w ciągu 1 roku. Staż można podzielić na kilka krótszych pobytów (min. 1 tydzień).

−      Dofinansowanie UE pokrywa koszty podróży i utrzymania, w tym zakwaterowania, podczas pobytu za granicą.

−      Wysokość wsparcia (kwoty zryczałtowane - stawki miesięczne) zależy od długości stażu (może trwać od 1 do 6 miesięcy) i kraju docelowego.

−      Jeśli Twoja aplikacja zostanie zaakceptowana, możesz zmienić zdanie, zależnie od Twojej bieżącej sytuacji.

Jeśli planujesz rozwój firmy, chcesz pogłębiać wiedzę i umiejętności i chcesz nawiązać nowe kontakty zagraniczne, zgłoś się do programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców w roli doświadczonego przedsiębiorcy (Host Entrepreneur), czyli firmy, która jest chętna przyjąć u siebie stażystę (młodego, aspirującego przedsiębiorcę) z innego państwa UE (którego np. rynkiem Twoja firma jest zainteresowana), nie ponosząc przy tym kosztów tej akcji, ponieważ pobyt stażysty jest finansowany przez UE.

Korzyści dla doświadczonego przedsiębiorcy (HOST ENTREPRENEUR):

−      Nawiązanie sieci kontaktów, dostęp do nowych rynków, współpraca międzynarodowa i potencjalne możliwości współpracy z partnerami z zagranicy (np. w ramach długoterminowego partnerstwa biznesowego jak spółki joint-venture, podwykonawstwo, stosunki wykonawca-dostawca itp.).

−      Doświadczony Przedsiębiorca czerpie korzyści z nowych pomysłów gościa, które mogą być zastosowane w firmie doświadczonego przedsiębiorcy. Początkujący przedsiębiorca może posiadać umiejętności lub wiedzę, której nie ma doświadczony przedsiębiorca, stanowiąc tym samym doskonałe uzupełnienie.

Ponadto:

−      Doświadczony przedsiębiorca może określić kogo, z jakiego kraju i z jakimi kompetencjami chce gościć, aby to było zgodne z potrzebami i z korzyścią dla firmy.

−      Długość stażu może wynosić od 1 do 6 miesięcy w ciągu 1 roku. Staż można podzielić na kilka
krótszych pobytów (minimum 1-tygodniowych).

−      Złożenie aplikacji jest proste (chętnie w tym pomożemy), a przyjęcie kandydata na staż może być uzależnione od bieżącej sytuacji firmy.

 

Zaproszenie: (pobierz)

 

ZGŁOŚ UWAGI DO ARTYKUŁU